Sci-fi seriál Doctor Who

23. prosince 2013 v 15:41 |  Knihy&Filmy
Dalo by se říci, že Doctor Who (Pán času) je můj naprosto nejoblíbenější seriál. Proč? Nevím, ale možná je to tou neotřelou myšlenkou týpka, který může měnit dějiny a zachraňovat svět. Když o tom tak přemýšlím, tak by se dalo říct, že je vlastně Bůh?


Děj: Doktor je posledním přeživším z planety Gallifrey, která zanikla v časové válce. Zbyl jen on a vesmírná loď, která je zároveň strojem času a jmenuje se Tardis. Pokud někde přistane, automaticky nasadí maskování, aby splinula s okolím, ale zasekla se v šedesátých letech a proto vypadá jako modrá policejní budka. Doktor umí dokonce ošálit i smrt a to reinkarnací. Doktor je stále tatáž osoba, ale vypadá naprosto jinak a má i jiné názory. A protože nesmrtelnost a neustálá samota musí být nuda, bere k sobě na palubu i různé pasažéry, většinou různé ženy, ale není to tak, jak si myslíte :D.
Začalo to s devatenáctiletou dívkou Rose Tylerovou, která pracovala v obchodě. Když se ale najednou přichomítla k Doktorovi spřátelili se a ona se tak vše dozvěděla. Samozřejmě tak jako se Doktor po čase reinkarnuje, přicházejí a odcházejí jeho spolucestující.

Měla bych ještě zmínit, že první díl byl odvysílán již v roce 1963! Pokračoval až do roku 1989. Série vzniklé mezi těmito roky se nazývají Classic. Ke zvovuobnovení došlo v roce 2005, kdy nastoupil v pořadí již devátý doktor Christopher Eccleston.
Tento seriál je oblíbený hlavně u nerdů a geeků kvůli jeho vědecké tématičnosti. Fanoušci se neoficiálně nazývají Whovians a samozřejmě vzniká i spousta cosplayových kostýmů.

Doctor Who má i své spin-offy navazující na jeho děj, mezi které patří K9, Torchwood a The Sarah Jane Adventures.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré články na blogu jsou autorské (kopírovat se zdrojem). Ilustrace pocházejí od Inslee Haynes nebo z google.cz
Děkuji za návštěvu!