Jak mít dloooooooouhé vlasy?

7. října 2013 v 19:04 |  Vlasy
Také závidíš dlouhovlasým holkám vlasy vlající ve větru? Nejsi sama, spousta lidí chce mít super hřívu, ale někdy jim osud moc nehraje do karet. Jak tedy najít eso v rukávu, díky kterému ti vlasy konečně narostou?


Dříve, než začneš se samotnou cestou za delšími vlasy, je třeba, abys je měla naprosto zdravé. Pokud jsou moc poškozené, kup si speciální šampon. Také není dobré je zatěžovat barvami, zkus zvážit, jestli se obejdeš bez barevné hřívy anebo ti bude stačit přeliv. Zamysli se také nad tím, jestli vlasy nemáš moc suché, mastné, nepadají ti anebo nemáš lupy. Tyto všechny aspekty je třeba zvážit a případně na ně koupit patřičnou výbavu. Až tohle vyřešíš, zajdi do kadeřnictví, a nech si zastřihnout roztřepené konečky (anebo doma, pokud jsi šikovná).

Běh na dlouhou trať
Já osobně mám obrovské štěstí, vlasy mi rostou tak 2-3 centimetry za měsíc, zatímco jiným sotva jeden. Abys podpořila růst vlasů, zeptej se v lékárně na přípravky, které ti v tomto pomohou. Musíš si uvědomit, že očekávaný výsledek nebude za rok a možná ani za dva, je to na dlouhé lokty. Vyhni se tepelnému upravování, kulmu zkus vyměnit za natáčky.

I gumička je důležitá...
...měla by správně být z nejlépe z bavlny. Vyhla bych se každodenním drdolům, culíkům a podobně, nech vlasy rozpuštěné, protože jim to více prospěje.
Ačkoliv doporučuji mýt si vlasy co nejčastěji, nechávej jim někdy i oddych. Máš-li chvíli pro sebe, nech si je trochu přírodně zmastit.

Má to i nevýhody
Než se do všeho pustíš, zvaž, kolik do vlasů chceš investovat peněz. Dlouhé vlasy vypadají moc pěkně, ale rychleji vypotřebuješ vlasové produkty, potřebuješ lepší hřebeny, jejich každodenní mytí může být dost náročné. No, ostatně krátké střihy letos také frčí...ale podle mě to za tu námahu stojí.

PS: Prý pomáhá i lopuchová voda, zkoušel to někdo?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Ann | Web | 13. října 2013 v 10:02 | Reagovat

Wow, díky:)

2 terezah7 terezah7 | Web | 28. října 2013 v 19:18 | Reagovat

taky bych chtěla mít hoodně dlouhé vlasy..no ted mi přijde že se mi nějak rozrostly a netřepí se mi tolik jako dříve ale i tak rostou pomalu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré články na blogu jsou autorské (kopírovat se zdrojem). Ilustrace pocházejí od Inslee Haynes nebo z google.cz
Děkuji za návštěvu!