Nebuď stydlivá!

1. června 2013 v 18:02 |  Tipy
The Sketch Book Inslee Haynes Fashion Illustration 24
Možná znáš ten pocit, když se všichni ostatní na party baví, ale ty jen ustrašeně sedíš s plechovkou Coly a přihlížíš. Co s tím?

Nejsi v tom sama!
Někdo se zřejmě stydí stejně jako ty. Najdi někoho, kdo nevypadá zrovna, že by se bavil. Přijď a prohoď třeba něco typu "Máš pěkné tričko, je z NewYorkeru, viď?"
Tím se bude bude odvíjet zbytek konverzace. Ale pozor, nepřežeň to s těmi komplimenty!
Tvoje možná potencionální kamarádka by si o tobě mohla myslet bůhvíco.


Zrádné referáty
Bavit se s lidmi jednotlivě ti nevadí, ale přednést něco před větší skupinou ano? Nedej se! Pokud referát čteš, můžeš být klidná, nemusíš se na nikoho dívat. Před přednesem se raději nadechni a pusť se do toho. Úplně nejlepší je umět referát nazpamět (někteří učitelé to i vyžadují). V tom případě je dobré si vše napsat na kartičky, aby se ti lépe učilo.
Koukej se na všechni lidi, ale ne moc dlouho jednomu člověku do očí. Snaž se spíš vyhledat své nejlepší kamarády.
Mluv pomalu. Odbytý referát je člověku na nic. Pokud by se někdo smál nebo tvůj přednes kdokoliv rušil, nevšímej si ho a jeď dál (pokud tě nevyruší sám učitel, odpověz na jeho otázky a pak pokračuj).

Vypedej sebevědomě!
Určitě je důležité chodit vzpříma se vztyčenou hlavou. Usmívej se a pokud ti někdo řekne kompliment, odpověz mu poděkováním a opětovnou pochvalou. Jestliže potkáš někoho, se kterým ti nedělá problém se bavit na nějaké neformální úrovni (např. spolužačku), klidně se zeptej třeba na to, jaký má pocit ze včerejší písemky apod.
Ale pozor: Když se zeptáš "Co sis koupila" a začneš jí prohrabávat tašku, tak to bude působit teda dost vlezle!

A na závěr cvičení
Něco si nahlas zařvi. Je to jedno co. Třeba číslo. Zařvi nejvíc, jak můžeš. Klidně ať je to slyšet až k sousedům! Je to lepší? To je dobře. Cvičení ti pomůže v tom, nezapadnout někde jako šedá myš a více se prosadit.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré články na blogu jsou autorské (kopírovat se zdrojem). Ilustrace pocházejí od Inslee Haynes nebo z google.cz
Děkuji za návštěvu!