TOP recepty na party

4. března 2013 v 13:04

Výzdobu máš, hosté jsou již také pozvaní a program jsi vytvořila do posledního puntíku, co ale občerstvení? Neboj, z těchto receptů si určitě něco vybereš!

Stará dobrá pizza
Samozřejmě, že můžeš pizzu objednat v nějaké pizzerii, ale nebude chutnat lépe, když ji připravíš sama?
Budeš potřebovat: půl kila mouky, sůl, jeden decilitr oleje, kvásek, jeden balíček kvasnicí, cukr a jeden hrnek mléka. Ostatní podle toho, jakou pizzu chceš.
Jak na to: Ze všeho nejdříve vymasti plech, pak přidej kečup a na to nastrouhej sýr. Pak začni přidávat další ingeredience a zbytek vol podle své chuti (může to být třeba salám, různé druhy sýrů...). Nezapomeň, že mléko musí být teplé. Peč 10-15 minut na 250 stupňů.A teď něco sladkého!
K probírání těch nejžhavějších témat se hodí i nějaký žhavý nápoj! Co třeba bílá čokoláda posypaná skořicí? Ale hlavně pozor, aby všem po té pizze sedla:).
Budeš potřebovat: 800 ml mléka, jeden plátek skořice, 100 g bílé čokolády a na posypání mletou skořici.
Jak na to: Nalij mléko do hrnce a vlož do něj lísteček skořice, pak přiveď k varu. Povař asi pět minut s teplotou sníženou na minimum. Když to máš, vyndej skořicový lístek a nalámej do mléka bílou čokoládu. Počkej, než se rozpustí. Pomocí mixéru našlehej a ozdob mletou skořicí.

Rychlovka na poslední chvíli
Příprava banánových jednohubek ti zabere opravdu jen pár minutek, ale nech si samozřejmě nějaký čas i na ztuhnutí čokolády.
Budeš potřebovat: banány, čokoládu na vaření, párátka.
Jak na to: Jako první rozpusť čokoládu na vaření. Potom oloupej banány a nakrájej na kolečka, napíchni na párátko a namoč do polevy. Nech ztuhnout.
Nemusíš používat jen banány, vhodné je i jiné ovoce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré články na blogu jsou autorské (kopírovat se zdrojem). Ilustrace pocházejí od Inslee Haynes nebo z google.cz
Děkuji za návštěvu!